Kytice

Karel Jaromír Erben

KYTICE

režie: Petr Nosálek

výprava: Pavel Hubička

hudba: Pavel Helebrand

V tomto představení zkusíme „sfouknout prach“ z několika balad snad nejoblíbenější básnické sbírky 19. století. To, co se už možná v dnešní uspěchané době někomu „nechce číst“, může daleko lépe a účinněji oslovit a zaujmout na divadle, které pracuje s rozmanitými výrazovými prostředky – slovem, scénickým obrazem, písněmi i „živou“ hudbou. Mnohé inscenace Radosti jsou právě díky tomuto spojení vyhledávané a oblíbené. Tentokrát představíme bájné – a tak trochu hororové – příběhy, v nichž se člověk setkává s působením tajemných sil a bytostí, ať už z dobré vůle, či ze zloby: Svatební košile, Zlatý kolovrat, Vrba, Vodník a Kytice.

Erbenova Kytice byla a dodnes je doporučenou školní četbou. Naše inscenace je mimo jiné i „podaná ruka“ k tomu, aby se Kytice stala zároveň sugestivním zážitkem pro široký okruh publika. Inscenace zvítězila v divácké anketě festivalu Dítě v Dlouhé 2013.

HRAJÍ:
Vlastimil Peška, Kateřina Höferová, Barbora Dobišarová, Eva Lesáková, Helena Dvořáková, Jan Bradáč, Vilém Čapek, Jiří Daniel, Petr Šmiřák a František Pektor.

Délka představení: cca 1 hod. 10 min.

Premiéra: 14. dubna 2012

KYTICE

KYTICE KYTICE KYTICE KYTICE

Zpět na:
Všechna představení
Večerní Radost – představení pro mládež a dospělé